ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/7/21 11:10 PM

(Видео) Голем пожар во центарот на Скопје – Гори катна гаража

Гори катна гаража во центарот на Скопје, поранешна „Македонска фаланга“, на чиј врв се наоѓа ресторанот „Рагуза“.

Неофицијално пожарот избувнал додека траела свадба. Пожарот, велат, е изгаснат, но улицата сеуште е блокирана.

МВР дополнително ќе излезе со информации


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1