ММС

Објавено на: 08/7/21 2:13 PM

(ВИДЕО) И Грција е како „буре барут“ – 154 пожари беснееат ширум земјата, има и починати

И Грција се бори со пожарите кои избуваа низ цела држава.

Две лица загинаа во пожарите во Грција.

Огромни облаци на чад се надвиснуваат над северните периферии над Атина, и се повикуваат луѓето да ги напуштат своите домови.

Еден триесет и осумгодишен маж, доброволен пожарникар, почина вчера од повредите здобиени од пад на комуналниот столб во предградието на главниот град, пренесува BBC.

Премиерот на Грција рече дека топлотниот бран ја претвори земјата во буре барут. Пожарникарите се борат со 154 пожари низ целата земја.

 

Извор: Курир.рс

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1