ММС

Објавено на: 08/6/21 2:40 PM

Со солзи спушти црвена роза на гробот – Погребан Мирослав Лазански во Алејата на великаните

Амбасадорот на Србија во Русија, Мирослав Лазански (71) беше испратен во неговиот вечен дом од неговите најблиски роднини и пријатели. Тој е погребан во Алејата на заслужните граѓани.

Како што пренсува Курир.рс, неутешната сопруга се приближила до гробот и оставила црвена роза на неговиот гроб во солзи.

 

На погребот присуствуваше и претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

 

Фото:Стефан Стојановиќ

Извор: Курир.рс

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1