ММС

Објавено на: 08/6/21 11:04 AM

(ВИДЕО) Меган Маркл за 40. роденден – Сите гледаа во двата ѓердани, обожавателите ја исплукаа

По повод нејзиниот четириесети роденден, Меган Маркл го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, пишува Page Six.

Војвотката од Сасекс го сними видеото во нејзиниот дом во Монтесит, Калифорнија, а во еден момент можете да го видите бирото на Меган со досега невидени семејни фотографии.

За видеото што го објави на Инстаграм профилот на Фондацијата Арчевел, Меган ја ангажираше актерката Мелиса Мекарти. Нејзината цел беше да го промовира својот нов проект 40×40, со кој сака да им помогне на жените кои останале без работа поради пандемијата. Во позадина можете да видите едно од нејзините кучиња свиткано на перница позади неа.

На крајот од видеото се појавува и Хари, кој жонглира во дворот. Заедно со коментарите за поддршка, имаше и такви од кои може да се види дека луѓето се уште не можат да и простат на Меган за минатото, семејните врски и луксузот во кој живее.

 

“Како убава идеја, се надевам дека и вие ќе поминете 40 минути со вашиот татко, бидејќи времето е подарок; добро е да видите дека имате кловн за жонглирање; Најдобриот дел од целото видео е кучето”, се само некои од коментарите на следбениците на кои видеото не ги импресионираше.

За време на разговорот, вниманието го привлекоа двата дизајнерски ѓердани на Меган, кои ги претставуваат хороскопските знаци на нејзините деца, синот Арчи, роден во знакот Бик и ќерката Лилибет, родена во знакот Близнаци.

Ѓерданите се дизајнирани од Логан Холовел. Тоа се парчиња злато од 14 карати и дијаманти или бели сафири. Ѓерданот посветен на Арчи чини 1.600 долари, а цената на ѓердан посветен на нејзината ќерка е 1.785 долари.

Затоа, жестоките коментари на видеата во кои војвотката се залага за помагање на жените во егзистенцијалното опоравување можеби не се изненадувачки.

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1