ММС

Објавено на: 08/6/21 8:53 AM

(Видео) Пожар во Дубровник: Им се прелил бензинот па предизвикале пожар – Уништени глисери и автомобили

Кај Дубровник изби пожар.

Според тамошните медиуми, пет глисери и два автомобили се запалиле. Пожарот избувнал при преливање на гориво.

Пожарот брзо се проширил и предизвикал голема материјална штета, но за среќа нема повредени.

Пожарникарите од Дубровник успееа да го стават пожарот под контрола, а во акцијата учествуваа 5 возила и 13 пожарникари, како и еден противпожарен брод.

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1