ММС

Објавено на: 08/6/21 7:44 AM

Утрово приведен прилепчанец осомничен за подметнување на пожар

Утрово околу 06.15 часот во м.в.Дабница, прилепско, во близина на споменикот, од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп лишен од слобода е М.Е. (34) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека подметнал пожар на место викано Дабница. Пожарот утрово е локализиран од страна на противпожарната единица од Прилеп, информираат од МВР.

М.Е. е задржан во полициска станица и против него ќе следи кривична пријава до ОЈО Прилеп.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1