ММС

Објавено на: 08/6/21 7:11 AM

Посвежо со пороен дожд и грмежи

Денеска не очекува променливо облачно и посвежо време, претежно во првиот дел од денот ќе има изолирана појава на локален пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува. УВ индексот ќе биде 8, информираат од УХМР.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец не очекува утре. УВ=9. Во наредните три дена температуроте повторно ќе бидат во пораст и ќе се движат од од 32 степени до максимални 40.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1