ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/5/21 8:57 PM

(Видео) Скандал! Менаџерите на Буба Корели и Јала Брат фрлиле момче од бина на настапот во Ниш

Босанските рапери, Јала Брат и Буба Корели, повторно се во центарот на скандал, а овој пат тоа се случи на нивниот настап во Ниш.

Јала, Буба, заедно со раперот Инас, имале настап во Ниш, каде дошло голем број, претежно помлада публика. Се ќе изгледаше како вообичаен настап на овие сарајлии додека не се случила скандалозната сцена.

Како што е наведено, додека Инас го пеел својот блок, одеднаш едно момче кое било на сцената бодигардите  го фатиле и буквално го фрлилео од сцената пред публиката која била во првите редови, пом што настанала општ хаос.

На социјалната мрежа Инстаграм се појави видео од друг агол. Како се однесуваат со своите обожавтели рознатите рапери.

 

Српските медиуми пишуваат дека момчето го исфрлиле нивните менаџери Мерсад и неговиот роден брат. Зошто било потребно насилството, кога во публика претежно биле деца, сеуште не се знае.

Менаџерот Мерсад

 

Извор: kurir.rs/republika.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7