ММС

Објавено на: 08/5/21 8:08 PM

(Вознемирувачко видео) „Гасете како знаете“ – Каков пустош остави пожарот во Четирце, кумановско

Викендица и штала со крави изгореа во големиот пожар кој попладнево по 15 часот го зафати селото Четирце во Куманово.

Како што велат очевидци од селото пожарот е локализиран и според пожарникарите нема опасност за селото во овој момент.

Две противпожарни возила, полицијата, војската, но и многу цивилно население се ангажираше во задушување на огнот при што истиот е локализиран, но изгорена е една куќа и 10 крави во штала.

Пожарот остави вистински пустош, а повеќе од фотографиите и видео снимките во продолжение.

 

Никола Ивановски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1