ММС

Објавено на: 08/5/21 4:41 PM

(ВИДЕО) Пожар и во близина на скопската фабрика „Охис“

Пожар избувнал и во близина на скопската фабрика „Охис“, пренесува „Канал 5“. Очевидци од терен за телевизијата изјавиле дека патот кон населбата Драчево е затворен, додека пак возилата се пренасочуваат кон населбата Лисиче.

Пожарот, како што пренесува „Канал 5“, ја зафатил и зградата на фабриката „Охис“.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

 

Извор:

kanal5.com.mk

Фото:

kanal5.com.mk

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1