ММС

Објавено на: 08/5/21 2:04 PM

Проверете дали во вашиот дом постои негативна енергија

Според верувањето во фенг шуи, постојат различни техники за тестирање и чистење на енергија во домот, а за една од нив ви треба ловоров лист. Проверете го овој начин за да видите дали има негативна енергија во вашиот дом!

Се верува дека ловоровиот лист, освен што има лековито дејство, ја одбива и негативната енергија и енергично чистиот простор, но како можеме со помош на овој зачин да препознаеме дека негативната енергија е присутна во домот.

Потребни ви се 3 ловорови листови, свеќа или кибрит и една чинија. Запалете ловоров лист и ставете го во чинија да изгори. Потоа излезете на тераса или надвор од собата за да го исчистите чувството за мирис и поминете околу 10 секунди надвор од собата.

Мирисот што го чувствувате кога се враќате во собата може да открие каква енергија е во вашиот дом. Ако мирисот е пријатен и чувствува нешто смирувачко, домашно и убаво, тогаш се верува дека енергијата е позитивна. Ако мирисот е непријатен, премногу силен и се чувствува како нешто кисело и скапано, тогаш се верува дека негативната енергија се акумулирала во домот и дека е тешко да се исчисти просторот за живеење.

Преземено од: https://www.svetplus.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1