ММС

Објавено на: 08/5/21 12:53 PM

Италија ги организира традиционални иселенички средби во Виница

Македонски песни, ора, добра храна и добро друштво,  сето тоа дополнето со прекрасниот глас на Даниела Темелковска.

Традицијата и оваа година продолжува, на 7-ми август 2021 година во манастирот Св. Спас во село Драгобрасте, Виница, здружението Камен мост од Канели, Италија ги организира четвртите по ред традиционални иселенички средби.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1