ММС

Објавено на: 08/4/21 9:48 PM

(Видео) На ќерка ми во пијалокот и сипале дрога – Мајка едвај го спасила детето

Мајка од Велика Британија објави вознемирувачка снимка од нејзината ќерка, во која изгледа „опседнато“ и „замрзната“, откако наводно и била дадена дрога во пијалокот додека била во ноќен клуб. Наводно, Мили Таплин од Есекс била во таква состојба околу четири часа – не можела да оди ниту да зборува. Почнала да се чувствува лошо по првото излегување во клубот откако наполнила 18 години.

Нејзината мајка Клер рече дека маж и понудил пијалок (вотка и лимонада), велејќи и да го „проба ова“, и таа била однесена во болница набргу потоа.
– Лекарите се сомневаат дека во пијалокот и биле ставени два вида дрога – едната да ја парализира, а другата да ја онесвести – изјавила Клер, пренесува Мирор.

Мајката сподели застрашувачко видео од нејзината ќерка од болница, во кое нејзините очи се ширум отворени, вилицата стегната и прстите вкочанети како канџи, како предупредување што ќе помогне да се заштитат жените од предатори.

– Колку и да е вознемирувачки, ако спаси една девојка, само една, тогаш вреди да се сподели. Ништо не може да ве подготви за ова, изгледаше како да е опседната – рекла мајката.

Клер додаде дека е целосно без зборови, прашувајќи се што и дале.

– Никогаш не сум видел нешто слично во мојот живот. Беше целосно замрзната, рацете и беа како канџи – додаде нејзината мајка.

Според зборовите на нејзината мајка, пијалокот што и го понудил непознат маж бил единствениот што таа не си го купила ноќта кога излегувала, почнала да се чувствува лошо пет до 10 минути подоцна.

– Пиев неколку голтки и отидов во областа за пушење. Се вратив и почнав да чувствувам како да сум пиела премногу, а потоа се разболев – рекла Мили.
Наскоро таа не можела да оди ниту да зборува, и изгубила контрола над рацете и нозете.

Пријателите на Мила и се јавиле на нејзината постара сестра Сади (28) и заедно ја ставиле во автомобил и ја однеле во болница во неделата рано наутро.

Откако поминала околу четири часа во таква состојба, Мили била пуштена од болница истиот ден.

Таа успеала да се соземе, а инцидентот бил пријавен во полиција.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1