ММС

Објавено на: 08/4/21 4:25 PM

Ана Петровска разрешена од функцијата в.д. директор на ДИЖС

Ана Петровска е разрешена од функцијата в.д. директор на Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС). Одлуката е донесена на денешната владина седница.

Како што информираат од Владата за МИА, на местото на Петровска доаѓа Сретен Стојковски.

 

MИА

Фото:

Twitter


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1