ММС

Објавено на: 08/4/21 2:50 PM

(ВИДЕО) Мајмун со очила во Зоолошка градина вистински хит на интернет

На социјалните мрежи кружи смешно видео од зоолошката градина, а главниот актер е мајмун.

Посетителка во зоолошката градина ги испуштила очилата за сонце додека била во посета на зоолошката градина во Индонезија, а очилата паднале во просторот каде живеат мајмуни, па мајмунот со младенчето ги најде.

Реакциите за овој моден додаток беа урнебесни – мајмунот многу добро знаеше што да прави со нив.

Мајмунот веднаш ги стави очилата на нејзините очи, како секогаш да ги носел. На младенчето исто така му се допаднаа, но мајката не сакаше да му дозволи да ги допре.

Преземено од: https://www.kurir.rs/

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1