ММС

Објавено на: 08/4/21 2:40 PM

Мирослав Лазански беше миленик на жените, но сакаше само една жена!

Српскиот амбасадор во Русија, Мирослав Лазански почина ненадејно на 71 -годишна возраст во својот дом во Белград како што неофицијално пишуваат српските медиуми, причината за смртта е срцев удар?

Познато е дека Лазански со години ги избира најубавите жени во Србија на изборот за Мис.

– Со години бев член на жирито за Мис. Мислев некое време да поднесам оставка од таа позиција, но потоа помислив – кога Тито може да биде шеф на државата до крајот на животот, зошто не можам да го дадам мојот глас за Мис еднаш годишно. Државата се распадна, но убавината е вечна, така и жирито е вечно – рече Лазански на шега во една прилика, но сериозно тврдејќи дека неговиот глас, еден од единаесетте, скоро секогаш припаѓа на сината убавица.

Според неговиот вкус – блондинките се повеќе женствени.

Иако го поврзувале со многу убавици во поранешна Југославија, Лазански се ожени само еднаш. Во 1990 година, тој и неговата сопруга го добија син, Александар.

Во едно од интервјуата, тој зборуваше за начинот на исхрана, јаде се што може да се купи во обични супермаркети или на пазар.

– Дома, јадам она што мојата сопруга го подготвува, претежно зготвена храна со многу зеленчук. Патем, моите оброци се доста обилни, обожавам печени компири со блитва. Сакам и свежа риба – изјави Мирослав Лазански во една прилика за српските медиуми.

Извор: Србија данас.рс

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1