ММС

Објавено на: 08/4/21 2:28 PM

(Видео) Страшен пожар во Пехчево

На социјалните мрежи граѓаните информираат за нов пожар во близина на Пехчево.

-Зад археолошкиот локалитетот Света Петка, пред околу половина час и уште повеќе се разгорува. На терен сме околу 30 луѓе, но сме немоќни да се справиме со ова, вели на социјалните мрежи планинарот Марјан, кој ги направи и фотографиите и видеото.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1