ММС

Објавено на: 08/4/21 7:57 AM

Анмирана серија за Меган и Хари – Сатиричен приказ на кралското семејство

Принцот Хари и Меган Маркл, но и целото британско кралско семејство ќе бидат сатирично прикажани во новата анимирана серија.

Анимираната серија „Принцот“ наскоро ќе се појави на малите екрани, а судејќи по првите детали, публиката ќе ја обожава.

Имено, цртаниот филм го следи британскиот принц Хари и неговото семејство, а гласот му го даде актерот Орландо Блум. Покрај него, гласовите ги дадоа Алан Камин, Софи Тарнер и Ден Стивенс.

Анимираната серија е изработена од Гери Џанети, автор на хит серијата „Family Guy“. Хари и Меган Маркл, изразени од Кондола Рашад, бараат стан во Холивуд во цртаниот филм, а авторот и даде на личноста на принцот сатирично значење.

Покрај војводата и војвотката од Сасекс, во серијата ќе се појават и принцот Хари, Кејт Мидлтон, нивните деца, како и кралицата Елизабета, принцот Чарлс и неговата сопруга Камила.

„Ова е веројатно најмалата палата во која сум бил“, и вели анимираниот Хари на својата сопруга во потрага по дом. Објавени се само неколку детали од серијата, кои ќе бидат прикажани во 12 епизоди.

Анимираната серија требаше да започне да се прикажува во мај оваа година, но премиерата беше поместена поради почит кон принцот Филип, кој почина пред неколку месеци.

Преземено од: https://www.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1