ММС

Објавено на: 08/3/21 11:21 PM

Има три вида модерни бракови – Каков е вашиот?

Понекогаш соочувањето со реалната слика за бракот може да ви помогне да работите на одредени недостатоци или дополнително да го подобрите. Иако на прв поглед модерниот брак се смета за отворен и опуштен, експертите веруваат дека брачната заедница во нашево време е поинаква. Затоа, има некои негативни ефекти, што може да имаат лош ефект врз поединецот.

Полу-среќен брак
Ова е невообичаен тип на брак во кој еден од партнерите е среќен со својата стабилна врска половина од времето, а другата половина се прашува што му треба.

Родителски брак
Бракот на родители имаат голем број луѓе, и се карактеризира со фактот дека децата се центарот на врските. Затоа најмногу разговарате со партнерот за децата. Кој ќе ги однесе во градинка или училиште, кој ќе готви …. Во овој брак, добивате впечаток дека немате време за ништо, освен за децата.

Полуженети
Експертите веруваат дека ова е најнепријатниот период помеѓу бракот и разводот, кога партнерите обично не можат да си дозволат развод. Причината може да биде финансии или непогоден момент.

Извор: avaz.ba


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1