ММС

Објавено на: 08/3/21 10:46 PM

Паника во Токио – Јапонија ја погоди силен земјотрес, лугето бегале од Олимпиското село

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на префектурата Ибараки во Јапонија.  Епицентарот на земјотресот бил на 40 километри од брегот на Јапонија. Светските медиуми информираат дека  дека нема опасност од цунами.

На Твитер се појавија застрашувачки коментари, во кои велат дека земјата се тресела цели 30 секунди. Лугето засега се само во паника, ги напуштале домовите а бегале и од  Олимпиското село.

Фото: forexlive.com

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1