ММС

Објавено на: 08/3/21 8:19 PM

(ФОТО) Пожар во близина на СУГС „Димитар Влахов”

Од пожар е зафатена тревата позади скопското средно училиште „Димитар Влахов”, информираа за МИА од Противпожарната служба – Скопје.

Оттаму соопштија дека веќе се испратени екипи на терен кои работат на гаснење на огнот.

MИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1