ММС

Објавено на: 08/3/21 1:12 PM

Пратеници заминаа еден месец на одмор, Собранието ќе проработи од септември

Пратениците се на годишен одмор. Претседателот на Собранието Талат Џафери локалните избори ќе ги распише на 6 август, а ќе се одржат согласно законскиот термин на 17 октомври годинава.

Како што потврдуваат од Кабинетот на Џафери и според Деловникот на Собранието, одморот на пратениците е до крајот на август. Претседателот на Собранието може и за време на одморот да свика седница на Собранието.

Џафери минатата недела на средба со новинарите рече дека со седниците ќе продолжат по одморот, кога ќе работат по преостанатите незавршени седници. Нова седница ќе биде закажана на средината на септември.

Спикерот Џафери одморот ќе го помине во соседна Албанија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1