Финскиот победник се вакцинираше облечен во евровизискиот костум
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/3/21 10:15 AM

Финскиот победник се вакцинираше облечен во евровизискиот костум

Промовирајќи ја вакцинацијата, финските медицински работници организираа акција во градот Рованиеми во текот на викендот, а на неа се појави Лорди – фронтменот на истоимениот бенд што победи на „Евросонг“.

Големо внимание привлече фактот дека тој се појави на вакцинацијата облечен во костим по кој бендот стана познат на публиката на „Евровизија“.

Томи Петер Путансу, како што е неговото вистинско име, ја примил втора доза од вакцината.

“Ми ставија голема игла во раката. Затоа дојдов”, рече Лорди, додавајќи дека не се сеќава колку концерти бендот мораше да откаже или да се премести поради пандемијата на коронавирус.

Лорди настапи на Евровизија во 2006 година со песната „Hard Rock Hallelujah“ и ја однесе победата.

 

Извор: Б92.нет


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7