ММС

Објавено на: 08/3/21 10:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 31.07.2021

Добредојдовте во последниот неделен бриф посветен на Град Скопје за месец јули. Во него ви ги носиме активностите кои се случваа во рамките на градот:
*Скопје годинава одбележа 58 години од катастрофалниот земјотрес
*Кејот 13 Ноември повторно назад кај граѓаните на Скопје, реконструиран, поубав и поширок
*Пробивање на булеварот АСНОМ низ Керамидница кон Аеродром
*Васко Карангелески новото сообраќано решение во општина Аеродорм
*Улицата Инидра Ганди во Шуто Оризари во завршна фаза
*Нова втора тартан патека за скопјани во Градски парк
*ФК Вардар со ново раководство во новата фудбалска сезона
*Со 300.000 денари Град Скопје  ќе биде награди олимпиецот Дејан ГеоргиевскиДоколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1