ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/1/21 7:14 PM

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса и нејзините деца се на летување во Хрватска

Ванеса Брајант, вдовицата на кошаркарски великан Коби, е во Дубровник. Таа тоа го потврди со серија објави на Инстаграм од кои може да се види дека пристигнала во Дубровник во друштво на децата и семејството на шпанскиот кошаркар Пау Гасол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Гасол и Брајант беа долгогодишни соиграчи во Лос Анџелес Лејкерс и пријателството на нивните сопруги се протега и од таа ера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Вдовицата Брајант откри дека пристигнала во Дубровник за да ја исполни желбата на нејзината ќерка Наталија, на која таа и Коби и дозволиле да дојде во Хрватска на средношколско патување. Таа не беше во можност да го стори тоа затоа што тој беше откажан поради пандемија на коронавирусот, а Ванеса, додавајќи дека е прекрасно во Дубровник, откри дека со доаѓањето го поправила тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant)

Коби Брајант, кои загинаа во хеликоптерска несреќа во јануари минатата година, и неговата сопруга Ванеса имаат четири ќерки. За жал, една од нив, 13-годишната Џиана, загина во хеликоптерска несреќа во која загина и Брајант.

Преземено од: https://www.index.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1