ММС

Објавено на: 08/1/21 6:14 PM

Бред Пит има двојник, неговото име е Нејтан Мидс: Сите ми велеа дека ми е татко

Некои би помислиле дека животот е рај кога сте најверодостојниот двојник на славниот Бред Пит (57), но за Нејтан Мидс (35) не е се така лесно и совршено.

Не е претерано да се каже дека Нејтан е речиси познат актер, но тоа нема никаква врска со актерството. Овој млад човек е самохран татко од Оксфорд, Велика Британија, и тој е градежен работник.

Тој им се пожали на новинарите кои сакаа да разговараат и да направат приказна со него дека воопшто не му било лесно, и дека неговиот љубовен живот бил мизерен поради неговиот физички изглед.

Тој вели дека морал да ги избрише своите профили на платформите за состанување, бидејќи жените мислеле дека неговите профили се лажни. Некои отидоа дотаму што го обвинија за „ловење“ жени (кога некој намерно се прикажува поинаку, односно подобро отколку што навистина е, преку нивните профили на социјалните мрежи). Имало и такви што „го малтретирале како манијаци“, па дури и го демнеле.

Единствено позитивно е што Нејтан заработува пари на сметка на тоа како изгледа Бред.

-Веќе ми беше кажано како 20-годишник дека личам на Бред Пит. Споредбите никогаш не престанаа, но јас не се сложував со нив – изјавил Нејтан, а пренесува New York Post.

– Некои луѓе отидоа дотаму што тврдеа дека мајка ми сигурно имала врска со него, дека тој е мојот татко. Често ми се случува луѓето да поминуваат покрај мене и да се вратат, гледајќи да се сликаат со мене – истакна овој млад човек.

Тој е контактиран од различни агенции кои сакаат да соработуваат со него, и тој ги испрати своите фотографии до агенцијата што вработува двојници. Тие брзо одговорија дека сакаат да соработуваат со него.

– Дури ме контактираше Дориен Роуз, славниот двојник на Анџелина Џоли. Не можеше да поверува дека никогаш не работела со мене – рекол Најтан, кој заработува помеѓу 200 и 500 фунти дневно, по настап.


Тој, исто така, призна дека се чувствува малку невообичаено на шалтерите, каде се дружи со разни тимови од светот на шоу -бизнисот, супермодели и ријалити sвезди.

– Чудно е, бидејќи не сум славна личност, јас сум обична личност – објасни тој.

Преземено од: https://www.telegraf.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1