ММС

Објавено на: 08/1/21 11:52 AM

Овните се враќаат на старата љубов, Бикот го очекува нова љубов, Скорпијата ја очекува романса – Хороскоп за месец август

Нов месец, осми во годината го започнуваме токму денеска. Новите денови пред нас полни ос искушене, што и како не очекува во животот, на полето на љубовта, работата и здравјето. Астрологијата веќе има подготвено план, па прочитајте го во продолжение:

ОВЕН
Љубов
Слободните овни, може да запознаат некој што го потсетува на поранешна љубов. Ова не е причина да се вратите назад во времето или да започнете нова врска. Сега е време да размислите добро и да изберете личност која е доста стабилна. Од средината на месецот, ќе бидете многу романтични и подготвени за нова љубов. Во првата половина на месецот ќе ви биде доста тешко да се договорите со партнерот како да го организирате вашето време, но од средината на август ќе ви биде полесно да постигнете договор бидејќи Венера ќе биде во вашето поле од љубов. Ќе уживате.

Работа
Се ќе ви успее на работа. Многу сте вредни и се воздржувате од одложување на обврските. Сега можете да ставите крај на обврските што требаше да ги завршите одамна.

Здравје
Одлично ќе се чувствувате во текот на целиот месец.

БИК
Љубов
Време е да се соочите со можностите што ги нуди вашиот партнер. Многу е важно да бидете искрени и рационални и да кажете дали нешто ве мачи или не сте задоволни со нешто. На тој начин, ќе можете да ја подобрите вашата врска. Ако сте слободни, можно е ново познанство преку работа во втората половина на август.

Работа
Во овој период, многу е важно да се грижите за вашето здравје за да бидете многу ефикасни. Не оставајте ништо за друг ден, туку направете простор секој ден за да можете да се одморите и да се опуштите. Втората половина од месецот ќе биде одличен период за соработка, особено со помладите луѓе.

Здравје
Внимавајте повеќе за вашето здравје. Не јадете висококалорична храна.

БЛИЗНАЦИ
Љубов
Вие сте многу чувствителни и сензуални. Потребно ви е зголемено внимание на саканата личност. Ако не го сфатите, ќе бидете доста напнати. Обидете се да се потрудите, доколку сте слободни, конечно да разговарате со личност со која имате добра комуникација или барем да испратите порака. Не двоумете се, особено не во втората половина на месецот.

Работа
Не е баш идеален месец за финансии и сте потрошиле многу пари во минатото. Подобро да бидете поштедливи. Имате нови идеи што можете да ги спроведете за да бидете постабилни во иднина. Одете чекор по чекор и не брзајте со деловни одлуки.

Здравје
Можни се настинки и проблеми со алергија.

РАК
Љубов
Имате одлични односи со партнерот. Немате никакви проблеми. Обидете се да се опуштите и да уживате.

Работа
Многу планети од областа на финансиите и комуникацијата можат да ви помогнат да напредувате. Некој маж може да ви понуди да ви даде добра можност да напредувате. Бидете отворени за нови идеи.

Здравје
Опуштете се вие сте под стрес.

ЛАВ
Љубов
Размислувате дали сте задоволни од саканата личност и дали имате што и да посакате од вашиот партнерот. Не мора толку да се грижите, бидејќи дефинитивно ќе видите какви се вашите чувства во втората половина од месецот. Преку работа можете да запознаете личност во првата половина на август, а во друга на пократко патување. Ненадејното запознавање може да прерасне во љубов.

Работа
Подготвени сте за нови деловни можности. Сонцето е во вашиот знак и имате можност да заблескате. Ништо не ви е тешко и можете многу брзо да го решите проблемот. Имате многу среќа во се што правите.

Здравје
Можна главоболка и висок крвен притисок во текот на месецот.

ДЕВИЦА
Љубов
Многу сте сериозни кога станува збор за љубовта и не дозволувате никој да ви ја уништи врската со саканата личност. Венера ќе биде во вашиот знак до средината на месецот, искористете го тој период за да ги подобрите односите со саканата личност во секторите што ви се важни. Слободно, можете да се опуштите и да дозволите некој да ви пријде. Вие сте многу привлечни за другите.

Работа
Ќе имате можност да ги промените околностите во кои се наоѓате. Не ви е лесно да постигнете брз успех. Може да се промени во втората половина на месецот со помош на помлада жена. Вие сте многу стабилни, но не им верувате на другите луѓе. Држете се до вашето искуство.

Здравје
Можни се проблеми со варењето.

ВАГА
Љубов
Не ги намалувајте критериумите затоа што сте во врска долго време. Разговарајте со вашиот партнер за да најдете решение за проблемите што ги имате. Сега е време оние кои се во долги врски да ја претворат врската во нешто посериозно во втората половина на месецот. Ако сте слободни, постои можност да се заљубите во втората половина на август.

Работа
Ова е одлично време за да најдете повеќе време за одмор. Не ви е лесно да дадете се од себе бидејќи во првата половина на месецот, пријателите можат да ве одвлечат на една страна, во втората половина од месецот тоа ќе биде љубов или некаков флерт. Бидете колку што е можно посветени. Разберете ги вашите приоритети.

Здравје
Посветете се малку повеќе на вашето тело и грижа. Ќе се чувствувате одлично.

СКОРПИЈА
Љубов
Многу сте емотивни и напнати бидејќи ништо не се одвива како што сте замислиле во љубовта. Заборавате дека прво треба да имате пријателски однос со партнерот, а потоа и партнерство. Обидете се да го слушате и да видите што можете да направите заедно за да имате добра врска. Преку пријатели е можно ново познанство.

Работа
Тимската работа треба да ви биде на прво место, но никогаш не сте успеале да го направите тоа. Обидете се барем да се однесувате како да сакате да соработувате со другите, дури и кога не ви е многу лесно. Заштедите се задолжителни, избегнувајте поголемо купување.

Здравје
Не ви е лесно да ја промените исхраната, а тоа треба да биде од здравствени причини.

СТРЕЛЕЦ
Љубов
Кога станува збор за љубовта, може да биде доста тешко затоа што го занемарувате партнерот некое време поради работата. Посветете се малку повеќе на љубовта. Втората половина од месецот ќе биде многу подобра и ќе бидете задоволни.  Бидете романтични и подготвени за нова љубов доколку сте слободни.

Работа
Имате доволно работна етика за да започнете важен бизнис. Добрата организација сигурно ќе ви помогне. Држете се до истиот пат како и порано. Посветете се на соработниците, тоа ќе ви биде од голема помош. Промените што можат да се случат се одлични за вас.

Здравје
Можно настинка. Внимавајте повеќе на себе.

ЈАРЕЦ
Љубов
Повеќе не се оптоварувајте со ситници. Погледнете ја поголемата слика. Обновете некоја врска од минатото сега е време за тоа. Ако сте зафатени, размислете што треба да му кажете на вашиот партнер за да ја подобрите вашата врска. Бидете отворени за нови можности за патување со саканата личност. Може да ја поправи вашата врска.

Работа
Комуникацијата може да работи идеално со соработници. Овој месец нема да морате премногу да се грижите бидејќи другите ќе работат одлично со вас. Доколку очекувате одредена сума на пари или барем добра соработка, тоа може да се реализира во втората половина на месецот.

Здравје
Имате вишок енергија. Се чувствувате одлично.

ВОДОЛИЈА
Љубов
Сега е идеално време за љубов, подготвени сте за романса. Лесно се отворате и можете да започнете нова врска. Потрудете се да најдете решение за проблемот што сте го имале со саканата личност и имајте трпение со него/а.

Работа
Кога станува збор за работа, се може да биде одлично ако не се оптоварувате. Бидете во можност да пронајдете добра енергија во себе и продолжете со вашите активности што ги имавте досега. Некои луѓе можат да бидат корисни, но треба да ги предупредите другите да завршат се на време.

Здравје
Не ви е лесно да се организирате добро, а може да има проблем со стресот поради обврските. Проблемот со притисокот е познат.

РИБА
Љубов
Ќе бидете многу романтични во првата половина од месецот, но и страсни во втората. Потрудете се да стапите во врска со стабилна личност. Ако сте во врска, бидете упорни и дајте го максимумот за да го задоволите партнерот.

Работа
Документацијата може да биде проблем. Нема да имате премногу шанси за да напредувате овој месец. Упорноста ќе го одреди вашиот успех, може да бидете обвинети за неуспех. Избегнувајте трошење премногу пари.

Здравје
Уморни сте. Треба да земате витамини.

Преземено од: https://mondo.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1