Како да направите потполно природен дезодоранс - Ќе ви треба само кора од лимон
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/31/21 8:43 PM

Како да направите потполно природен дезодоранс – Ќе ви треба само кора од лимон

Секој веќе знае многу за важноста на лимонот, а дали некогаш сте се обиделе да направите сосема природен дезодоранс од неговата кора?

Кората од лимон е едно од „богатствата на домаќинството“ што не треба да го фрлите. Со негова помош, меѓу другото, можете да направите природен дезодоранс.

Не се потребни посебни вештини. Овој природен препарат ќе го направите лесно и сигурно ќе бидете задоволни со неговите ефекти.

За почеток, направете чај од кора од лимон.

Откако чајот добро се излади, користете го и нанесете парче чист памук под пазувите наместо купениот дезодоранс. Остатокот од тинктурата чувајте го во фрижидер и користете го по потреба.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7