ММС

Објавено на: 07/31/21 10:54 AM

Тага во Амстердам – Фудбалер на Ајакс го загуби животот во сообраќајка

Младиот фудбалер на Ајакс, Ноа Гесер (16) загина во сообраќајна несреќа во близина на Утрехт.  Веста ја објави клубот на нивниот официјален Инстаграм профил.
Во несреќата, освен Ноа, загинал и неговиот брат.
Гесер беше член на академијата, а навивачите и управата испраќаат зборови за поддршка до семејството и пријателите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AFC Ajax (@afcajax)


Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1