ММС

Објавено на: 07/31/21 10:10 AM

Горан Сугаревски не е веќе директор на Царина, во фотелјата ќе седне Славица Котиров

Горан Сугаревски не е веќе директор на Царинската управа.  Владата на 93. седница ја прифати одлуката на Комисијата за именување и го разреши  Сугарески од должноста в.д. директор на Царинска управа.

На оваа позиција е именувана Славица Котиров, досегашен заменик-директор.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1