ММС

Објавено на: 07/31/21 7:51 AM

Има сламка или не? Кој е будала?

На сликата која кружи по социјалните мрежи има чаша полна со вода и мраз, а во чашата има сламка која речиси никој не може да ја види. Оние кои успеале да ja забележат ја споделиле сликата со пријателите, но сите други мислат дека тоа е измама и дека сламката навистина не постои.

Оваа слика веќе уништи многу пријателства и сподели интернет, па затоа ја пренесуваме со надеж дека ќе го зачини и вашиот социјален живот. За да избегнеме сомневање дека навистина има сламка во чашата, под сликата пренесуваме белешка што можете да ја најдете во пребарувањето, а на крајот од написот слика која открива точно каде е сламата.
СОВЕТ: Ако сметате дека чашата е часовник, сламката е помеѓу 6 и 10 часот и е надвор од фокусот на објективот.

Фото: reddit.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1