ММС

Објавено на: 07/30/21 6:51 PM

Џорџ Клуни на прагот од седмата деценија повторно ќе стане татко

Актерот Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал ги добија Ела и Александар пред четири години, откако се венчаа на раскошната церемонија во Венеција во 2014 година. А сега, како што пренесуваат странските медиуми, славниот пар повторно чекаат принова.

Со децении, името на Џорџ Клуни е синоним за совршен маж, но и за вечен ерген. До пред само неколку години, Џорџ Клуни беше познат како заколнат ерген додека не ја запозна Амал Аламудин, напиша Стил пред извесно време.

Последниве денови упатените тврдат дека среќниот пар веќе им кажал на своите блиски пријатели кога подготвиле мала вечера во близина на нивната италијанска вила на 4 јули.

Во март минатата година, Џорџ зборувал за тоа колку му се променил животот кога станал татко и како сопругата е поважна од се.

„Нема сомнение дека тоа што ја имам Амал во мојот живот промени се за мене. Тоа беше првпат се што направи и се во врска со неа беше бесконечно важно од се за мене “.

Иако имаа многу неуспеси во текот на нивниот заеднички живот, овој славен пар сè уште живее хармонично и среќно. – вели извор за Dailymail.

Опасната адвокатка го полуде холивудскиот заводник. Џорџ буквално не знаеше што се случи со него, и се започнало на езерото Комо, во 2013 година.

„Се запознавме на езерото Комо. Таа беше пријателка на пријател кој дојде да ме посети. Следните месеци ја бркав, тој се јави и и пиша и стори сè за да ја придобијам“, изјави актерот во шоуто на Дејвид Летерман.

„Од првата минута кога се запознавме, некако и двајцата знаевме дека ќе бидеме заедно“, призна Клуни.

Шест месеци подоцна, Џорџ клекна пред Амал со желба да се омажи за него.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1