ММС

Објавено на: 07/30/21 4:50 PM

Продолжува топлото време, температури над 40 и во наредните денови

Утре ќе биде сончево и многу топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ=9 

Во Скопје сончево и многу топло со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне 41 степен.

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината и во наредните денови. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1