ММС

Објавено на: 07/30/21 4:00 PM

Вршеле увид во пожарот на Водно и пронашле сакции со канабис сатива

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк – шума „Водно“, на место викано „Марково крувче“, настанал пожар во кој биле опожарени смрека, трева и борова шума, информираат од МВР.

При увидот биле пронајдени и околу 15 саксии со стебла „канабис сатива“ кои биле зафатени од пожарот. Се работи на расчистување на случајот. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1