ММС

Објавено на: 07/30/21 11:31 AM

Малкумина кои знаат! Огнен Амиџиќ зад себе има еден брак -Тој беше женет со негова колешка!

Популарниот водител Огњен Амиџиќ е во хармоничен брак со манекенката Даниeла Димитровски речиси десет години. Двојката ужива во љубовта и го имаат синот Матија на кого се обидуваат да му дадат безгрижно детство.

Помалку познат е фактот дека водителот има брак зад себе, со неговата поранешна колешка.

Огњен беше во брак со Милица Марковиќ.

Милица и Огњен се запознаа на телевизијата „Пинк“, додека Милица работеше таму за информативната програма, а се венчаа во 2006 година. Тие беа во брак четири години, но ретко се појавуваа заедно на јавни настани, па приватноста ја чуваа исклучиво за себе.

– Едноставно не ми се допаѓа кога луѓето не сликаат заедно во јавност, бидејќи се обидувам да го чувам приватниот живот во тајност. Огњен е јавна личност, но мојата работа е нешто сосема друго – рече Милица своевремено за српските  медиумите.

Се разделиле откако завршила нивната љубов, но сепак и по крајот на бракот тие останаа пријатели.

Извор: Еспресо.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1