ММС

Објавено на: 07/30/21 7:01 AM

СДСМ објави уште пет имиња на кандидати за градоначалници

Вчера вечерта на седница на Извршниот одбор на партијата, СДСМ објави уште неколку кандидати за градоначалници.  Станува збор за Ѕвонко Пекевски, кандидат за Берово, Борис Георгиевски за Гази Баба, Јасмина Гулевска за Могила, Тони Делков за Неготино и Даниел Крстевски за Ранковце.

Според СДСМ до крајот на август  ќе бидат објавени кандидатите за сите општини.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1