ММС

Објавено на: 07/29/21 9:18 PM

Пожар и во Аланија – бројни екипи се борат со огнот

Во шумското подрачје во населеното место Јеникој во Аланија од засега неутврдени причини, избувнал пожар.

– Екипи на терен се обидуваат да го стават под контрола пожарот во подрачјето на Аланија во турската област Анталија.

Голем број екипи се наоѓаат на терен и од воздух и од копно се обидуваат да го стават под контрола пожарот кој се приближи до населеното место.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1