ММС

Објавено на: 07/29/21 3:13 PM

Почина битолската радио легенда Лазар Николовски

Почина денеска 69-годишна возраст Лазар Николовски,  сопственик на битолско радио 105 Бомбардер.

Битолчанецот кој некогаш го водеше прочуениот „Маратон без сон“ со што влезе во Гинис како водител кон најдолго водел радио емисија без спиење, до последно, до 69 -годишна возраст седеше зад пултот на радиото.

Беше почитуван меѓу фелата, шегаџија и добар соработник со новинарите.

Погребот е утре во 12 часот на Светонеделските гробишта.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1