ММС

Објавено на: 07/29/21 10:09 AM

1000 евра за парче торта од венчавката на Чарлс и Дајана

Парче од свадбената торта на принцот и принцезата од Велс ќе биде ставено на аукција – 40 години од нивното судбоносно „да“.

Кралската венчавка на Чарлс и Дајана Спенсер се случила на 29 јули 1981 година во црквата Свети Петар и Павле.

Но среќата кратко траеше, тие се разделија по 11 години во 1992 година и официјално се разведоа во 1996 година.

Големо парче со глазура и подлога од марципан е едно од 23-те официјални свадбени торти кое се проценува да достигне цена од 1000 евра.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1