ММС

Објавено на: 07/29/21 7:22 AM

Болен ум! Продаваат кукли за интимни односи со лик на деца и бебиња

Морничави реалистични кукли за интимни односи, вклучувајќи ги и оние со големина на бебиња, се најдени на продажба на веб -страницата на еден од најголемите продавачи на светот преку Интернет
„Колективен шат“, австралиска група која се бори против такви работи, ги најде куклите и ги означи како некои од „најзагрижувачките содржини“ што некогаш биле видени. Куклите вклучуваат реплики на деца продадени како „кукли за мажи“ и се нагласува дека се анатомски реални, заедно со реплики на гениталиите.Има и детали за тоа како може да се „користат“ куклите, вклучително и видео -водичи.
Некои од куклите се со големина на шестмесечно бебе. Ваквите предмети чинат приближно 450 евра кај најмалку 18 различни добавувачи на Алибаба. Поседувањето кукла за злоупотреба на деца е нелегално според австралиските закони, но и покрај тоа, продавачите понудиле испорака до таа земја. „Колектив шат“ ги повикува сите компании ширум светот да престанат да работат со „Алибаба“ и со кредитни картички да им ја плаќаат робата додека оваа кинеска компанија не преземе мерки во врска со продажбата на детски кукли.
– Ова не е прв пат да се откријат такви кукли на тоа место, во истрагите од 2018 година и јануари годинава беа откриени многу предмети. „Алибаба“ инсистира активно да работи на контрола на продажните листи и дека секогаш ќе презема чекори да ги отстрани кога ќе бидат известени.  Водачот на кампањата против детски артикли,  „Колектив шат“, Кејтлин Ропер, која ги истражува куклите и роботите, рече дека куклите воопшто не се безопасни.   Куклите за злоупотреба на деца се дизајнирани да им олеснат на корисниците да фантазираат за силување на деца. Ова не е злосторство без жртви, тие ги ставаат овие кукли во категоријата на нормални и даваат легитимитет за интимна употреба, односно. злоупотреба на деца – посочи Ропер.

Извор и фото: informer.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1