ММС

Објавено на: 07/28/21 10:21 PM

Канје Вест живее на стадион и одбива да го напушти додека не го заврши своето „уметничко дело“

Раперот Канје Вест (44) наводно живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта веќе некое време бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум наречен „Донда“.

Раперот минатата недела организираше забава по повод слушањето на албумот, а тој планираше да ја објави плочата во петок. Сепак, објавувањето на албумот беше одложено и Канје остана на стадионот за да ги заврши своите уметнички дела, кои многумина веќе ги фалат.

Претставникот на Кание за „Асошиејтед прес“ изјави дека раперот планира да остане на стадионот додека не го заврши својот 10 -ти студиски албум, на што е многу горд.

„Донда“ го доби името по неговата сакана мајка Донди Вест, која почина во 2007 година откако беше подложена на операција за липосукција и намалување на градите.
Следниот ден починала во нејзината куќа поради компликации. Аутопсијата покажа дека нејзиното срце е во лоша состојба и дека тоа е причина за смртта.

После тоа, т.н. Закон на Донда, според кој естетските хирурзи бараат да ги направат сите потребни тестови пред операцијата и на тој начин да потврдат дали пациентот може да се подложи на истата.

На забавата за слушање на албумот присуствуваа и наскоро поранешната сопруга на Вест, Ким Кардашијан (40) и нивните четири деца, па многумина коментираат дека парот останал во добри односи и по разводот.
Меѓу другите големи имиња во публиката беа поранешниот кошаркар Шекил Онил (49), пејачката Си Ло Грин (46) и раперот Биг Бој (46).

Додека ја пушташе песната „Love Unconditionally“, која зборува за неговиот пропаднат брак, Канје падна на подот на стадионот поради бурни емоции.

„Што и да е, никогаш не го напушташ семејството“, вели мајката на Канје постојано за време на песната.

– Секогаш ќе бидам најголемиот обожавател на Канје. Тој е татко на моите деца. Канје секогаш ќе биде семејство – неодамна изјави Ким.
Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1