ММС

Објавено на: 07/28/21 9:39 PM

И бегалците ги иселуваат со нивните мајки – Северина со тажна порака за синот

Хрватската пејачка Северина на Инстаграм со емотивна порака го одбележа за себе тешкиот датум – 20 месеци разделба од синот Александар.

Бидејќи не смее да објавува фотографии од нејзиниот син, таа наместо тоа објави песна и им се заблагодари на поддршката на фановите.

– Поминаа 20 месеци откако мојот син беше иселен од неговиот дом, каде што живееше мирно седум и пол години … Без прашања, грубо, истиот ден … И бегалците ги иселуваат со своите мајки … Во овие 30 години колку што пејам, повеќе ме објавуваа луѓе со своите деца отколку што објавував фотографија со моето дете. Не како Северина, туку како горда мајка. Тоа ми е забрането, затоа ви подарувам песна со жените и момчињата од Загреб … Ви благодарам на сите за поддршката – пишува Северина.

Таа додаде „88 часа не се доволни“, „стоп за корупцијата“ и „родено мое“ на хаштаговите.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

На почетокот на јули, Северина повторно се сретна на суд со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ. Тие се појавија во судот во Сплит, каде што на рочиштето се решава старателството над нивниот син Александар.

Поповиќ не даде никакви изјави по тој повод, додека Северина рече дека се надева дека ќе го гледа својот син почесто од секој втор викенд и половина празници, колку што го гледа сега, според судската одлука, па истакнала дека смета дека овој случај веќе бил договорен.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1