ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/28/21 6:54 PM

И бившиот на Џеј Ло го прослави роденденот на милионска јахта на истото место

Алекс Родригез беше фотографиран како се приближува кон супер јахтата на неговата поранешна свршеница Џенифер Лопез во Сент Тропе во понеделникот, а беше виден како скија на џет-ски околу изнајмената луксузна јахта на пејачката од 130 милиони долари со пријателите.

Поранешниот свершеник на Лопез, кој наполни 46 години, возеше со презентерката на НФЛ во бикини, Мелани Колинс, како и Nвездата на НФЛ, Ерик Декер и неговата сопруга Џеси Џејмс Декер.

Сите во компанијата на Родригез беа близу до местото каде што претходно беше видена Џеј Ло, повторно со нејзиното момче Бен Афлек.

Излегувајќи на море еден ден пред неговиот роденден, спортската ѕвезда беше видена како насмеана задоволно со својата придружничка Мелани (35), додека Џенифер Лопез (52) и Бен (48) ги немаше никаде на нивното скапо крстарење. – пишува Дејли меил

Сите забележале дека Алекс Родригез и неговиот екипаж за малку ја пропуштиле јахтата „Бенифер“ кога го напуштил пристаништето, каде што се упатил кон италијанскиот Капри.

Бен и Џенифер подоцна беа видени како пристигнуваат на Капри во вторникот, оставајќи го крајбрежјето чисто за поранешната ѕвезда на МЛБ да го прослави својот голем ден на мир.

Некои извори сугерираат дека тие се „само пријатели“, иако се чини јасно дека уживале меѓусебно во друштво за прославата на неговиот роденден.

Родригез вечерва го слави својот роденден на изнајмената јахта „Океан рај“, која има атрактивна цена од 27.000.000 евра и може да прими најмногу 12 гости и уште 12 членови на екипажот.

Се чини дека Алекс Родригез и Џенифер Лопез беа во битка со суперјахти во Сен Тропе во изминатите неколку дена, пловејќи по француската ривиера.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1