ММС

Објавено на: 07/28/21 4:47 PM

Децата ги бањаме само кога се валкани, не користиме сапун – Познатиот холивудски пар ја згрози јавноста

Во новата епизода на подкастот „Експерт од фотелја“, она што парот го сподели со публиката ги остави фановите без зборови.

Некој би рекол дека во 21 век, особено кога сте холивудска ѕвезда, не треба да се поставува прашање за чистота и хигиена, сепак, очигледно е дека не мислат сите така.

Во случајот со славниот пар – Мила Кунис и Ештон Качер, поранешниот сопруг на Деми Мур, очигледно е дека важи следното правило – само кога ќе се види дека сте валкани, тогаш се користат сапун и вода. Всушност, само вода. Сапун, само ако е потребно.

Актерскиот пар неодамна се појави во новата епизода на подкастот „Експерт од фотелја“, воден од нивните колеги Декс Шепард и Моника Падман, а она што го споделија со него ги остави без зборови нивните фанови.

Откако Падман изјави дека секојдневната употреба на сапун ја прави кожата да ги губи природните масла, Ештон и Мила посочија дека се согласуваат со тој став и дека во куќата се пере секој ден само она што е потребно.

– Немав топла вода кога растев, па сигурно не се туширав многу – рекла Кунис и додаде дека нивните деца Вајат (6) и Димитри (4) не се мали деца кои редовно се бањаат.

– Јас не бев родител кој бања новороденчиња, никогаш – додаде актерката.

 

Ештон додаде:

– Ако видам нечистотија на нив, ќе ги искапам. Во спротивно, нема смисла.

– Дали знаете што е заштеда на вода и средства за хигиена?! праша актерката.

Парот исто така истакна дека избегнуваат употреба на сапун и дека претежно користат природни алтернативи.

Фановите, како што се очекуваше, беа во целосен шок, иако имаше и такви кои се согласија со начинот на живот на популарната двојка.

Оние кои веруваат дека, иако е нормално децата да се валкаат, сепак треба редовно да се бањаат, беа во водство.

„Фактот дека немавте топла вода и се покажа како„ нормално “не значи дека треба да го сторите истото со децата, времињата се други Мила“, „Тие секогаш ми изгледаа валкани, а сега имам потврда “,„ За волја на Бога, сапунот е 2 долари, што е со тебе “,„ Социјалната служба треба да биде информирана “,„ Да беа обични смртници, нивните деца веќе ќе беа одземени, но бидејќи се славни личности, тогаш не смета … “, се само некои од коментарите на револтираните луѓе на мрежите.

Извор: Србијаданас.ком


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1