ММС

Објавено на: 07/28/21 1:32 PM

Миа Блажевска прва во својата квалификациска група, но не доволно за полуфинале на 100 метри слободно

Пливачката Миа Блажевска Еминова го заврши настапот на Олимписките игри во Токио откако се пласираше на 40. место од 52 натпреварувачки на 100 метри слободно.

Таа го освои првото место во својата квалификациска група со време од 57,19 секунди, но недоволно да се пласира во полуфиналето.

Австралијанка Ема Мекион постави нов олимписки рекорд во квалификациите, откако исплива со време 52.13 секунди.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1