ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/28/21 10:58 AM

Миленикот на жените призна дека е геј, а сега му е дијагностициран аутизам – Ѕвездата на „Prison Break“ прозборе за неговата состојба

Вентворт Милер (49) откри дека му дијагностицирале аутизам пред една година, а сега реши да ги сподели своите чувства за тоа со светот.

Ѕвездата од серијата „Prison Break“ си ја отвори душата на Инстаграм

– Ова не е нешто што би го сменил. Да се ​​биде аутистичен е клучно за моето битие. За се што постигнав досега – рече Милер.

Милер оваа дијагниоза ја дознал минатата година

– Наврпи една година откако добив неформална дијагноза за аутизам. Претходеше само-дијагностицирање, а потоа и формална дијагноза. Тоа беше долг процес, полн со недостатоци што требаше да се ажурираат. Јас сум средовечен човек, немам пет години – рече тој.

Актерот напишал дека знаел дека „пристапот до дијагнозата е привилегија што многумина не ја уживаат“ и дека дијагнозата за него е „шок, но не и изненадување“.

– Не знам доволно за аутизам (има многу да се научи). Во моментов, се чини дека мојата работа го развива моето разбирање. Преглед на 5 децениско искуство преку нов објектив – рече тој.

За потсетување, веднаш по емитувањето на серијата што го направи славен, Милер откри дека е хомосексуалец.

– Не сум повеќе о „Бегство од затворот“. Официјално, Разбрам дека ова е разочарување и жал ми е, напишал и додал:

– Ако ви пречи што се вљубивте во измислен стрејт лик кој го игра вистински геј човек, тоа е ваша работа – заклучи тогаш актерот.

 

извор: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7