ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/27/21 10:27 PM

Украл накит вреден два милиони евра и побегнал со тротинет – Кражба во златара во Париз

Во вооружениот грабеж на златара во центарот на Париз, денес беше украден накит вреден два милиони евра.

Продавницата за накит „Шоме“ во близина на Шанзелизе (Елисејските полиња) денеска беше мета на вооружен разбојник кој одзел стока вредна скоро два милиони евра, објави обвинителството во Париз.

„Ле Паризиен“ објави дека вооружен разбојник, кој ограбил накит од една од најстарите продавници за накит во Франција, по грабежот избегал на тротинет, но повеќе детали засега не се познати.

Извор: Пинк.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7