ММС

Објавено на: 07/27/21 12:37 PM

Запознајте го момчето на Анастасија Ражњатовиќ? Ѓорѓи учел со принцови – Една учебна година чинела 60.000 евра

Пејачката Анастасија Ражњатовиќ, ќерката на Светлана Цеца Ражњатовиќ е во врска со Ѓорѓе Куљиќ. Додека за ќерката на Цеца знаеме се, за него многу малку.

Тој никогаш не сакал јавно да се експонира, а младата Ражњатовиќ ја почитувала неговата одлука. Без оглед на тоа што сите мислат дека е убав и згоден, прашуваат кој е идниот зет Цеца, од какво семејство е, каде пораснал и каков живот живее.

– Куљиќ се од Нови Сад, тие се хармонично семејство кое со години имаат свој приватен бизнис – изјави извор близок до семејството.

– Тие стекнаа се што имаат благодарение на големиот труд и работа. Семејната работа ја пренесуваат од колено на колено. Тие поседуваа воденици низ цела Војводина. Некои беа продадени, а некои се чувани до денес – рече добро информиран извор и додаде дека тие не се збогатиле преку ноќ.

Интересно е што и покрај фактот дека има семеен бизнис, Ѓорѓе секогаш сакал да учи, па семејството издвојувало многу пари за неговото образование во странство.

– Интересно е што тој го завршил елитното средно училиште во Швајцарија, кое било организирано според моделот на интернат во кој имало и деца од разни принцови и аристократски семејства од целиот свет. Една учебна година чинела 60 000 евра. Јавноста не го знаеше тоа, тие знаат само дека студирал во Њујорк, каде го започнал својот приватен бизнис – открива изворот и додава дека зетот на Цеца започнал бизнис со кој и денеска се занимава со тоа.

-Ѓорѓе е многу интелигентно момче, тој не е како другите деца на богатите. Тој секогаш се издвојуваше од другите и секогаш сакаше да заработи самостојно, а не да зависи од неговите родители. Тоа е момче кое буквално започна од нула, а неговата компанија денес е една од водечките транспортни компании во Америка.

Извор: Еспресо.рс

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1