ММС

Објавено на: 07/27/21 12:00 PM

Вонбрачна сопруга го истепала сопругот, а брат си ја натепал помалата сестра – Викенд на насилство во Велес

Дваесет и шестгодишно лице во неделата попладне било пријавено дека во семејната куќа ја натепало помалата сестра, а за викендот да биде полош, полицијата соопшти и дела велешанка физички го нападнала вонбрачниот сопруг.

„На 26.07.2021 околу 15 часот во СВР Велес било пријавено дека во семејната куќа во Велес, М.Д на возраст од 26 години, по вербална расправија, физички ја нападнал неговата 23-годишна сестра“, велат од велешката полиција

„На 26.07 во СВР Велес, 43 годишен маж од Велес пријавил дека куќата каде што живее бил физички напднат од неговата вонбрачна сопруга А.Т (28)“, велат од СВР Велес.

Полицијата најавува дека по целосното документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1