ММС

Објавено на: 07/25/21 11:17 AM

Скандал! „Фолкерка“ предложена за министер за култура, естрадата лута на Слави Трифонов

Многумина од музичарите беа шокирани откако Слави Трифонов ја номинирал фолк пејачката Сања Армутлиева за министер за култура. Поп и поп-фолк ѕвездите се здружија против шефицата на „Вирџинија рекордс“ и се присетија на нејзиното минато.

Меѓу разочараните пејачи беа и Андреа и Емануела. Тие ја нападнаа Армутлиева и стремежите на Слави да ја унапреди како министер.
„На сите мои„ пријатели “музичари нека им е силен задникот со овој министер за култура, и да име полн џебот, бидејќи ќе си плаќаат дури и кога ќе дишат во нивните песни“, стои во коментарот на Александар Попов, кој Емануела го сподели на нејзината и со тоа изјавува нејзино несогласување со овој предлог на Трифонов.

Пејачката  е разочарана од нејзиниот пријател, за која агитираше во текот на целата политичка кампања.
Андреа исто така го одврза јазикот и рече дека Слави раскажувал приказни.

„Ако тоа се случи, мислам дека до тука бевме со музиката“, напиша Андреа за предлогот Армутлиева да стане министер за култура.


Со текот на годините, самиот Трифонов ги критикуваше методите на работа на продуцентката, а неговата пејачка Невена Цонева водеше долги и болни случаи против Армутлиева. Пејачките Маги Џанаварова, Невена Пејкова и Рут Колева исто така и се лути на Сања низ годините, но решиле да молчат за скандалозната номинација за министер за култура.

Извор и фото: Шоу.блиц.бг/bgnewsbg.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1